Автомобільний тосол у системі опалення. Чи можна?

Грудень 17, 2015
антифриз для системы отопления дома

Нам часто запитують відвідувачі, які вирішили купити рушникосушитель під електричний ТЕН, чи можна в систему опалення залити автомобільний антифриз або автомобільний тосол.


Відразу даємо відповідь - у систему опалення з ТЕНовими пристроями заливати автомобільний тосол або антифриз. -30".

Найкращий теплоносій в електричному сушки для рушників з нержавіючої сталі - дистильована вода, за умови відсутності впливу не пристрій негативних температур.

дистильована вода

Чому? Справа в тому, що ТЕНи сильно нагріваються при роботі, маючи температуру приблизно 300 градусів. А навколо стін ТЕНів йде інтенсивне випаровування гліцерину, який входить до складу антифризу (гліцерин не що інше як найпростіша молекула спирту). А як відомо, будь-яка рідина має властивості перетворюватися на пар і газ. Так от гліцерин, випаровуючись в газ, тягне за собою на додачу і водень, який і утворює гримучу суміш - синтез газу. Цей газ шкідливий для здоров'я та вибухонебезпечний.

Але що робити якщо все ж таки вже залили антифриз чи іншого виходу, щоб не розірвало труби від замерзлої води просто немає? Тоді головне завдання – не дати можливості накопичуватися синтез газу, що передбачає встановлення та постійний контроль за справністю автоскидників повітря (автоматичний Кран Маєвського). Виглядають вони як на фото нижче (можливі варіації).

автоматичний кран маєвського

Також ці гази не повинні проникати в житлові приміщення. Якщо система опалення має відкритий розширювальний бак встановлений на горищі будинку, його необхідно винести надворі, т.к. синтез газ важчий за повітря і при випаровуванні проникатиме в житлове приміщення.

Використання антифризів для електричного опалювального котла вимагає виконання деяких вимог. Перш за все, слід пам'ятати, що ідеальним варіантом функціонування опалювальної конструкції з незамерзаючою речовиною буде тільки в тому випадку, якщо використовується потужний циркуляційний насос, більш продуктивний котел, а також спеціальні ущільнення, готові витримувати не тільки воду, але й водні розчини гліколей.

Крім цього, через кілька років експлуатації доведеться проводити повний моніторинг роботи установки та, можливо, корекцію щільності антифризу для досягнення достатньої ефективності функціонування конструкції. У свою чергу, якщо використовується концентрат антифризу для систем опалення електричних котлів, при його розведенні водою важливо точно дотримуватись пропорцій, вказаних в інструкції, оскільки їх порушення може призвести до серйозних збоїв у роботі обладнання.

Якщо порівнювати антифриз із водою, крім переваг, можна виявити ряд недоліків:

  • підвищена в'язкість потребує оснащення опалювального обладнання потужним циркуляційним насосом;
  • на 15% нижче теплоємність, отже, кількість тепла, що віддається, менше;
  • ретельніше слід герметизувати роз'ємні з'єднання;
  • потрібні радіатори, які за обсягом на 50% більше, ніж аналоги для води;
  • необхідний розширювальний закритий бак, тому що під час нагрівання відбувається підвищене розширення;
  • токсичність речовини (наприклад, етиленгліколю) у складі антифризів передбачає використання її в котлах одноконтурного типу.
Коментарі

Что. Это. За. Бред.?.

Совершенно согласен с автором выше. - мощный концентрированный бред)
Гликоли кстати тоже спирты, если што)))

По моему сугубо личному мнению, в статье градус бреда зашкаливает. Какой, к причиндалам, синтез газа? Чем отличается приниципиально этиленгликоль из теплоносителя и этиленгликоль из автомобильного антифриза? Откуда там глицерин? Почему он тянет с собой водород и куда? Из труб наружу просачивается? Или пузырьки всё-же схлопываются на спирали ТЭНА и никто никуда не выходит? Хорошо бы привести химическую реакцию, которую описывает статья. Хоть бы про кавитацию написали, было бы более научно. Почему пары глицерина вдруг стали ядовиты? Любители электронных сигарет как-то даже и не в курсе, что пищевой глицерин ядовит. И наконец, температура кипения глицерина 290 градусов, а смеси этиленгликоля с водой как правило не превышает 111, отсюда вопрос, если на поверхности ТЭНа кипит глицерин и якобы даже куда-то выходит, тогда что же у нас делается с теплоносителями на основе этиленгликоля?

БiльшеМенше
Написати відгук