Як економити електроенергію в електричній рушникосушці

Липень 10, 2015
недельный таймер

Ця стаття присвячена економії електроенергії в електричному або комбінованому рушникосушки.

Почнемо з того, що ТЕН для сушарки для рушників буває трьох видів:

  1. З регулятором температури.
  2. Без регулятора температури.
  3. ТЕН з таймером та регулятором.

Перший ТЕН для сушарки для рушників найбільш щадний до витрати електроенергії варіант, але і найдорожчий. У ньому можна вибрати комфортну температуру нагріву сушки для рушників, наприклад 50 градусів. У ТЕН без регулятора температура постійно підтримується на рівні 60-70 градусів, що не завжди зручно.

Термостат відключає нагрівання теплоносія в рушнику після досягнення заданої або максимальної температури, а далі просто підтримує її імпульсними включеннями на короткий час.

У дорожчих ТЕНах виробника Terma є функція "сушіння" на 2, 3, 4, 5, 6, 8 годин. Тобто. після включення цієї функції ТЕН працюватиме відповідну кількість годин, а потім вимкнеться.

Але що робити, якщо тен для сушки для рушників не має функції "сушіння", а тримати його постійно включеним накладно? Бігати вмикати та вимикати з розетки? А якщо поспіхом забули це зробити?

У нас є стаття з розрахунком споживання електроенергії електричним сушки для рушників.

Спосіб №1

Рішення є - достатньо лише купити електронний тижневий таймер з розеткою. Виглядає як на зображенні вище.

З його допомогою можна задати час роботи тену для сушки для рушників на кожен день. Наприклад: кожен будній день з 18.00 до 21.00 тен працюватиме, а на вихідних бідт працюватиме з 12.00 до 15.00 та з 20.00 до 22.00. До тижневого таймера додається інструкція, в якій описано кроки налаштування.

Або можна купити механічний таймер з розеткою, який вимикається після заданої кількості часу. Виглядає як на фото нижче. За вартості близько 100 грн (на момент написання статті) він здатний не лише економити електрику, а й розширити функціональність дешевших моделей ТЕНів.

механічний таймер розетка

Спосіб №2

Це - двотарифний або тритарифний лічильник електроенергії. У нічний час, за роботу сушки для рушників ви будете платити на 50% або 60% дешевше. А в парі з таймером, ціна володіння електричним сушки для рушників знизиться дуже відчутно.

Так, такий лічильник коштує грошей і за його монтаж теж доведеться платити. Станом на липень 2018 р. лічильник + монтаж коштує 1438 грн.

Але, не варто забувати про те, що вночі все, що ви включаєте в мережу (пральна машина, кондиціонер, електромобіль, комп'ютер, холодильник,...) працює вдвічі дешевше.


Спосіб №3

ТЕН для сушки для рушників Heatpol з виносним датчиком температури. Такий ТЕН має великий набір функцій (таймер, програматор...), також вміє контролювати температуру в приміщенні або сушити рушники.

Спосіб №4

Система "Розумний будинок". Така система коштує дорого, але суттєво економить електроенергію або газ і має функції, які не доступні традиційним опалювальним рішенням (програмування, віддалене керування через інтернет,...).


Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук