Така потреба виникає навесні, влітку, восени – коли закінчився опалювальний сезон, а сушити рушники якось треба. Для цього встановлюють звичайний водяний сушка для рушників з нержавійки з електро ТЕНом в систему опалення. Такі сушарки для рушників є універсальними – вони вміють працювати і від електрики і від гарячої води одночасно. Тобто. є в трубах гаряча вода - користуємося їй, ні - включаємо ТЕН для сушки для рушників в розетку. Для того, щоб мати працюючий комбінований сушки для рушників цілий рік її доведеться зробити своїми руками, тому що в магазинах такі не продаються.
Найбільш ефективне підключення комбінованого сушки для рушників без використання трійника - це діагональне. ТЕН для сушки для рушників ЗАВЖДИ встановлюється знизу.
Наступне підключення виконано по одній стійці - зверху та знизу. Гаряча вода завжди підходить зверху, а остигла (обратка) йде знизу сушарки для рушників.
Щоб встановити наш водяний полотенцесушитель бічне підключення, протилежна стійка підключенню заглушена зверху і знизу, тому пробки 1/2" не потрібні. Тут також, як і на схемі нижче - гаряча вода подається зверху, а охолоджена виходить знизу.
Якщо використовувати цей триосьовий кутовий кран трійник під ТЕН, то далі статтю можна не читати. Цей кран-трійник вирішує всі проблеми і дозволяє обійтися без переробки СО і встановити його можна на сушарку, що вже існує. З першого погляду, його ціна може здатися високою, але якщо порахувати, скільки коштує переробка розведення труб, плитка, витратні матеріали, робота майстрів? Набагато дорожче. І ця переробка без шуму, бруду та пилу. Дешевший варіант - кран під ТЕН Маріо.
Найбільш доступне за ціною підключення. Є симетрія по горизонталі та вертикалі, ТЕН можна встановити з будь-якого боку.
При нижньому підключенні води та ТЕНу, кутові вентилі та електричний ТЕН необхідно встановлювати через трійник ВВН, як на фото нижче. Для нижнього підключення – це єдиний відомий нам спосіб розведення. Єдиний мінус – це несиметричність висновків з вертикалі.
Розміри на фото не включають похибку на глибину закрутки всіх різьбових з'єднань.
Крім усього іншого, якщо дозволяє простір, то кран можна розгорнути у протилежний бік, як на фото нижче.
При використанні електричного ТЕНу,кутові крани повинні бути перекриті, інакше Ви безглуздо грітимете воду в опалювальних трубах. Коли починається опалювальний сезон, ТЕН відключаємо від електричної мережі, відкриваємо вентилі, спускаємо повітря краном Маєвського та насолоджуємось сухими рушниками.
Ось власне і все про те, як зробити комбінований сушар рушник своїми руками, Вам залишається тільки купити рушник і всі необхідні комплектуючі. Будуть запитання чи є бажання доповнити статтю, тоді залишайте свої коментарі.