Усім привіт! Ось посипалися питання від покупців, чи можна використовувати кран з термоголовкою для сушарки для рушників у ванній кімнаті і що він може дати.
Але, для початку давайте розберемося в чому відмінність звичайного вентиля з плавним регулюванням від крана з термоголовкою (темостатичного вентиля, клапана).
Перше, що слід зрозуміти - це принципова відмінність термостатичного клапана від регулювального. Регулювальний кран - це той, де Ви крутите ковпачок, знижуючи або збільшуючи його пропускну здатність і тим самим домагаючись потрібної температури радіатора.
Кран з термоголовкою не регулює пропускну здатність – він дискретний. Тобто. він або відкритий або закритий! У цьому його принципове відмінність від регулювального вентиля. Керує термостатичним клапаном – термостатична головка. Та сама - красива "крутилка" з цифрами. Цих головок буває багато різних типів, від простих, про які йтиметься, до дуже наворочених, про які трохи пізніше.
Найзвичайніша термостатична головка працює дуже просто – не вдаючись у технічні подробиці, можна пояснити так:
Наприклад, термоголовка встановлена на цифру «3» або велику жирну точку, рекомендовану температуру – не суть. Це, як правило, відповідає температурі 20 градусів у приміщенні. Коли повітря у вашій кімнаті, що оточує термоголовку, нагріє її до температури всього лише на 1 градус, вище встановленої, у нашому випадку, при цифрі 3 – це 21 градус, головка натисне на шток клапана і ПОВНІСТТЮ перекриє подачу теплоносія в радіатор. Відключений радіатор перестане грітися, температура повітря в кімнаті почне знижуватися і як тільки опуститися на 1 градус нижче встановленої (до 19 градусів у прикладі), клапан відкриється, радіатор запрацює, почне гріти кімнату, знову її нагріє до 21 градуса - головка знову спрацює , клапан знову закриється і все повториться. Таким чином у Вашій кімнаті завжди буде приблизно одна температура – в ідеалі ті самі 20 градусів, незалежно від того, який тиск у системі, яка температура теплоносія, і наскільки холодно за вікном. Чи не так зручно!
Але воно працюватиме як треба, лише в тому випадку, коли дотримано всіх необхідних умов правильної установки термоголовки, як втім і термоклапану.
Перша і найпростіша помилка - коли термоголовку ставлять вертикально вгору над клапаном, адже так набагато естетичніше виглядає, а то стирчить, розумієш убік! Під головкою розташований гарячий металевий клапан, від якого, як і від радіатора, йде вгору потік гарячого повітря. Це повітря гріє голівку і та вирішує, що в кімнаті вже давно спекотно і час відключати радіатор. У результаті маємо наступний ефект – радіатор майже завжди відключений та не гріє. Але ж у будь-якому паспорті є правильні схеми встановлення термоголовки! Вона не повинна знаходитись у потоці гарячого повітря від опалювальних елементів.
Друга, менш очевидна помилка. Термоголовка розташована в такому місці, де температура навколишнього повітря не відображає реальну температуру приміщення. Тут варіантів більше. Найочевидніше, коли термоголовка разом з радіатором встановлена в ніші. Тоді їй також завжди «жарко». Далі - глибоко під підвіконням, за щільними шторами і т. д. Ну і найменш очевидний, але дуже проблемний варіант, це коли термоголовка розташована на краю віконного отвору, в потоці холодного повітря, що сходить, від вікна. У цьому випадку їй навпаки здається, що завжди холодно.
У всіх описаних прикладах проблема одна - температура повітря навколишнього термоголовку не відображає реальну температуру приміщення, і вся система загалом працюватиме, як годиться не буде. Для вирішення подібних проблем, коли немає можливості встановити термоголовку так, щоб її оточувало повітря тієї ж температури, що й у всьому приміщенні, існують термоголовки з виносним датчиком.
Як бачите, встановлення крана з термоголовкою для сушки для рушників має тільки одні прищемущаста - це: постійна температура у ванній кімнаті та економія газу (електрики).
Не знайдено дописів
Написати відгук