Скільки електроенергії споживає електрична рушникосушка

Лютий 24, 2017
Скільки електроенергії споживає електрична рушникосушка

Ми знайшли дуже цікаву статтю на тему споживання електроенергії електричним сушки для рушників і зібравши додаткові матеріали хочемо поділитися нею з вами.

У період з 3 по 9 червня 2011 року інженери польської компанії Terma – світового виробника дизайн-радіаторів, ТЕНів та іншої опалювальної техніки, провели дослідження з метою з'ясувати кількість електроенергії, що споживається електричним радіатором та фактори, що на нього впливають.

На жаль, жодних даних про приміщення, в якому проводився експеримент та температури навколишнього середовища, ми не знайшли.

В експерименті брали участь сушарка для рушників Terma POP+ 552 x 600 і ТЕН Terma MOA потужністю 300 і 600 Вт. Сушка для рушників виглядає як на фото нижче, має компактні розміри, 16 перемичок і високу теплову потужність, близько 530 Вт.

Електричний сушка для рушників Терма була заповнена не водою, а спеціальною олією Flavex. Протягом доби температура приміщення була стабільною та становила близько 24-25°С. Споживання електроенергії заміряли вбудований в розетку лічильник MT4011.

Інженери провели два тести тривалістю по 72 години кожен. У першому тесті використовували ТЕН потужністю 300 Вт, у другому – 600 Вт. Для чистоти експерименту кожен з ТЕНів був введений в експлуатацію при кімнатній температурі і обидва пристрої протягом усього часу працювали безперервно в режимі "3", тобто. підтримували температуру сушки для рушників на рівні 45°С. Напруга в мережі - 230 В, лічильник перед початком експерименту було обнулено.

Електронагрівач Terma MOA 300 Вт Terma MOA 600 Вт
Дані лічильника на початку експерименту, кВт⋅год
0 9,6
Дані лічильника наприкінці експерименту, кВт⋅год
9,6 16,5
Тривалість експерименту, год. 72 72
Витрачено ел.енергії за 72 години, кВт⋅год
9,6 6,9
Середнє споживання ел.енергії за годину, Вт
133 96

Всупереч усім припущенням, ТЕН потужністю 600 Вт при роботі в однаковому режимі витратив на третину менше електроенергії, ніж його аналог з удвічі меншою потужністю. Це зумовлено тим, що тестований сушки для рушників має теплову потужність більшу, ніж ту, на яку розрахований ТЕН потужністю 300 Вт. Електронагрівач у цьому випадку працював під постійним великим навантаженням.

Висновок: важливо правильно підібрати потужність ТЕНу. Ця стаття допоможе Вам в цьому.

Розрахунок споживання електроенергії електричним сушки для рушників

Припустимо, що потужність ТЕНу підібрана вірно і візьмемо вихідні дані споживання ТЕНу потужністю 600 Вт для обігріву ванної кімнати та підтримання температури повітря на рівні 24-25°С.

Важливо! Отримані дані не враховують характеристики приміщення та температури навколишнього середовища, тому на практиці можуть відрізнятися у більшу або меншу сторону.

96 Вт·ч * 24 години = 2,3 кВт·год * 30 днів = 69 кВт·год/міс.

Скільки коштує опалення ванної кімнати електричним сушки для рушників

Тарифи на електроенергію для населення з 01.09.2016 по 28.02.2017 за обсяг, вжитий від 100 кВт·год до 600 кВт·год електроенергії на місяць = 1,29 грн.

69 кВт⋅год * 1,29 грн = 89 грн/міс.

Скільки коштує просушування білизни електричним сушки для рушників

У середньому для просушки білизни щодня необхідно 3-6 годин. Для розрахунку візьмемо 5 годин на день.

5 год * 30 днів * 96 Вт⋅год = 14,4 кВт·год * 1,29 грн = 18,58 грн/міс.

Хочете заощаджувати електроенергію? Ця стаття допоможе вам у цьому.

Висновки

Як бачите, при правильному підборі розміру радіатора і потужності ТЕНу для сушки для рушників витрати на опалення ванної кімнати, і особливо просушування рушників цілком доступні.

Електричний сушка для рушників - це доступний комфорт.

Є що додати чи оскаржити, а може поділитися своїм досвідом? Пишіть у коментарях.

Коментарі

Елена, оптимально поставить 300Вт для этого размера полотенцесушителя.

Подскажите пожалуйста, ванная комната 2 на 3 метра, хотим купить полотенцесушитель 50см на 114 см. Подскажите пожалуйста, 600w это не много для нашей площади? Учитывая что хотим не подогревать помещение а только сушить полотенца. И не будет ли это энергозатратно.

Владимир, спасибо за мнение. 1). Да, информации о температуре в помещении компания Терма не опубликовала. 2). Теплоноситель не может перегреться более установленной температуры термостата. 3). Беспроводной термостат с инфракрасным портом подходящий для ТЭНа, стоит порядка 2500 - 4000 грн. Соответственно, экономии здесь никакой. 4). Цели вводить в заблуждение кого-либо не было, т.к. в тексте указано, что цифры усредненные и для каждого помещения могут отличаться.

Нічого дивного в даних результатах дослідження не бачу, тому що: 1. площа поверхні радіатора однакова, а потужність ТЕН ів різна; 2. терморегулятор вбудований у радіатор, тому при недостатній потужності ТЕНа і при достатньому тепловідводі від радіатора він може практично не відключатися (не має перегріву теплоносія), і віддавати всю свою потужність на протязі довшого часу у навколішнє середовище. 3. Даний текст носить досить суб"єктивний характер, тому що не враховує кількість тепла відданий ТЕН ами у навколішнє середовище. Більш потужній ТЕН перегрівав теплоносій. тому частійше відключався. от Вам і уявна "ЕКОНОМІЯ" електроенергії без урахування температури до якої ваші радіатори прогрівали приміщення. 4. Висновки: Закон збереження енергії ніхто не відміняв, і не потрібно вводити людей в оману такою "економією". 5. З терморегулятором винесеним за межі радіатора десь в центр приміщення ви би отримали приблизно однакові результати.

БiльшеМенше

Здравствуйте, Виталий, очень интересно получается с большим полотенцесушителем.. Интересные тены.. Хочу добавить что данный расчет будет правдив если ванная комната находится в помещении которое не ограждено наружными стенами.. Из личного опыта, 2 года назад брал у вас полотенцесушитель, 600х800 мм, подключил к системе отопления в ванной комнате (совмещенный санузел). Размер ванной комнаты 4,5 м2, Большая часть стен - наружные. Стены из шлакоблока, очень хорошо утеплены, пенопласт 100 мм, Темпаратура воды в полотенцесушителе (от 40 до 80 град). Средняя температура в ванной комнате которую делает полотенцесушитель 20 градусов - вполне достаточно. Когда делаю 40 град. в полотенцесушителе - мало температуры, не прогревает помещение. Я к чему это говорю. Все эти энергосберегающие технологии требуют определенного подхода. Один и тот-же прибор в одном случае сможет и прогреть помещение и высушить белье, а в другом случае сможет только качественно просушить полотенца.. а расчет интересен, спасибо)))

БiльшеМенше
Написати відгук