При встановленні водяного сушки для рушників з нержавіючої сталі в централізовану систему опалення існує ризик того, що він може потекти від пробою блукаючими струмами. Що це таке, звідки вони беруться і як від них захиститись – це заземлення сушки для рушників.
На жаль, заземлення не завжди допомагає. А сьогодні нам спало на думку ще один спосіб, який використовують виробники бойлерів або водонагрівачів - це магнієвий анод.
Магнієвий анод виглядає як на зображенні вище. У ТЕН для бойлера виробники його встановлюють із заводу, у зібраному стані – як на фото нижче. Купити анод можна у місцях, де продають ТЕНи для бойлерів, пральних машин та ін.
Рекомендуємо застосовувати якісні аноди відомих виробників, т.к. дешеві підробки - це частково магній і даремно витрачені гроші.
Якщо коротко, то для захисту швів та ТЕНів. Магній - матеріал значно м'якший за складом, ніж мідь на ТЕН або нержавіюча сталь. За наявності блукаючих струмів з системою опалення, в порожнині сушки рушника йде електрохімічна реакція і вона гаситься анодом, анод розчиняється у воді. Як тільки анод повністю розчиниться, починається руйнування ТЕНів та слабких місць – зварювальних швів.
І нержавіюча сталь, і магній взаємодіють із водою, але магній активніший, ніж сталь. Його атоми легше стають іонами і це є вирішенням проблеми запобігання корозії зварювальних швів. Атоми магнію залишають анод (це відбувається при його "розчиненні"), утворюючи оксид, в той час, як атоми стали залишаються недоторканими, і сушки для рушників не піддається впливу корозії.
На фото вище – два аноди. Верхній – новий, нижній – частково розчинений у воді.
Застосування магнію дозволяє захистити водяний ТЕН для рушникосушителя від утворення на ньому накипу.
Накип утворюючись на ТЕНі зменшує теплопередачу та швидкість нагрівання теплоносія, що призводить до підвищеної витрати електроенергії. Магнієвий анод, взаємодіючи з іонами кальцію, присутніми у водопровідній воді, замість твердого білого накипу (як на дні чайників) утворює пухку сіль і гідроксид магнію, які видаляються з поверхні ТЕНу легко.
Для твердої води термін життя анода при щоденному використанні становить від 6 до 12 місяців. В електричних сушках для рушників з рідким теплоносієм анод достатньо перевіряти один раз на рік. Після першої та другої перевірки частоту можна скоригувати.
span>
Не знайдено дописів
Написати відгук