Ларіс чи Маріо. Яку рушникосушку краще вибрати і ставити?

Березень 1, 2016
ларис или марио

Власне, при спілкуванні з покупцями нас часто запитують який сушар для рушників краще вибрати Ларіс або Маріо. У цій статті ми порівняємо дві фірми виробника водяних сушки для рушників з нержавіючої сталі.

Особливості сушки для рушників Laris або Mario в зведеній таблиці. Усі дані взято з офіційних сайтів виробників на момент написання статті. Стаття періодично доповнюється на підставі коментарів відвідувачів і не претендує на істину в останній інстанції.

Ларіс Маріо
Країна походження нерж.сталі Тайвань Іспанія, Фінляндія
Марка нержавіючої сталі AISI 304 AISI 304
Товщина стінки труби (стійка/перемичка), мм 2.0/1.5 1.5
Перевірка на герметичність, тиск, МПа 3 2.2
Рекомендований тиск, МПа до 1.5 до 1.5
Гарантійний термін для водяних (централізоване/закрите опалення), років 5 / 15,
5 / 50 (з осені 2017)
5 / 50
Товщина стінки труби для електричних п/сушителів (стійка/перемичка), мм
1.5 / 1.2 1.5
Гарантійний термін для електричних сушки для рушників, років 5,
20 (з осені 2017)
5
Перевірка на пробій ізоляції (для електричних), 1500 1250
Рік заснування
1999 1998

Тепер будуть йти наші коментарі, бачення та досвід.

Ларіс

Конкурентна перевага "Ларіс" - це стійка сушки для рушників з товщиною стінки 2.0 мм.

Тобто. тільки вертикальні стійки мають товщину металу 2 мм, а не весь рушник-сушитель. Є термін: "Надійність всієї системи визначається надійністю найслабшого елемента."

Так ось якщо застосувати цей термін до такої конструкції, то отримуємо, що найслабшим елементом будуть перемички з товщиною стінок 1,5 мм.

Ні, ми в жодному разі не стверджуємо, що така конструкція погіршує надійність виробу, навпаки, воно робить його кращим. Але це також і маркетинговий хід.

Аналогія така - якщо одна машина буксирує іншу зв'язкою з двох тросів, діаметр першого відрізка 2 см, діаметр другого відрізка 1,5 см, то навантаження всієї конструкції обмежене відрізком з діаметром 1,5 см. 2 см не відіграє ніякої ролі, крім самозаспокоєння.

Гарантію на електричні сушки для рушників компанія Laris з недавнього часу надає 20 років, до цього - як і Mario (на даний момент) - 5 років.

Восени 2017 р. було помічено, що компанія Ларіс запустила акцію, в якій пропонує на свої сушарки для рушників гарантію 50 років. Знаєте, це як бігти за потягом і застрибнути в останній вагон... Якщо не зрозуміли про що мова, читайте далі.

Маріо

Конкурентна перевага "Маріо" - це європейська нержавіюча сталь і 50 років гарантії на водяні сушки для рушників. Саме Mario першою на ринку зробила такий термін гарантії, а Ларіс "біжить за поїздом, що йде".

Компанія Маріо навіть зняла ролик, у якому перевіряє корозійну стійкість тайванської (з якої робить "Ларіс"), китайської, фінської та іспанської. Ми не маємо технічної можливості перевірити це твердження, т.к. для цього потрібні дорогі лабораторні досліди із зразками сталі, але гарантія 50 років – це потужно! Даючи таку гарантію потрібно бути впевненими як вироби на всі сто. Або, наприклад, очікувати, що покупець втратить чек покупки років через 10

Погляньте ролик і зробіть свої висновки.


У районі Троєщина м. Київ, вода в трубах настільки агресивна, скоріше навіть не вода, а електроліт, що навіть якщо трубу з нержавіючої сталі клепав сам Гефест на Олімпі, він засмутиться, дізнавшись, що вона протікає через деякий час від нещадного руйнування блукаючими струмами. Тому в таких районах ставлять безшовні змійовики із товщиною стінки труби 2-3 мм.

Електричні сушарки для рушників Маріо і Ларіс

Нагрівальний кабель

Нагрівальним елементом в електрорушникосушки служить ніхромова нитка. Їх існує дві марки Ніхром Х15Н60 та Ніхром Х20Н80. Х15Н60 - дещо гірше і дешевше, ніж Х20Н80 і завдяки ціні набула більшого поширення. У нас немає інформації про те, яку марку ніхрому використовують виробники. Тому у плані довговічності ми нічого не можемо прокоментувати.

Терморегулятор та таймер

А ось регулятори температури у виробників абсолютно різні: врізний на стійці з таймером - у Маріо і торцева крутила, а також на вилці - у Ларіс. Багатофункціональний врізний регулятор з таймером на стійці також є і у Laris, але в дорогих моделях. Зовнішній вигляд функціональність, гарний дизайн регулятора, зручність доступу - у електрорушникосушки Маріо. Ларис - регулятор на вилці, що зовсім не підходить при використанні подовжувачів або прихованого монтажу, але підходить при близько розташованій розетці. У 2018 році Ларіс почав випускати сушки для рушників з регуляторами як у Mario.

регулятор маріорегулятор ларис

Підключення до електричної мережі

Обидва виробники пропонують підключення приховане (пряме) через додатковий аксесуар, називається він - коробка для підключення електричного сушки для рушників, а також традиційна вилка в розетку.

Ліва чи права сторона підключення - такий вибір доведеться робити, обираючи Ларис. Mario у своїх електро сушарках зробив універсальне підключення через конектор, дивіться відео.


Нержавіюча сталь

Товщина стінки труби у електричних сушки для рушників Маріо становить 1,5 мм, у Ларис - 1,5 мм на стійках і 1,2 мм на перемичках.

Висновок

Сушник для рушників якого виробника вибрати - рішення ваше, а ми в свою чергу виходячи з особистого досвіду "що краще ларис або маріо" рекомендуємо Вам купити рушникосушар Маріо з безкоштовною доставкою по всій Україні.

02.11.2017 через опубліковану статтю, компанія Ларіс припинила співпрацю з  нашим інтернет-магазином. Співпраця могла продовжуватися за умови видалення цієї статті із сайту. Компанія Mario повідомила, що незалежно від нашого рішення видалити статтю або залишити, співробітництво триватиме. Стаття відображає порівняння характеристик виробів двох виробників, особистий досвід, бачення та особисті висновки авторів статті. Опитування кількох постійних клієнтів інтернет-магазину в телефонному режимі показало, що видалення інформації під тиском виробника – не чесна гра. Тому стаття буде доступна для всіх. У свою чергу, я, Віталію, від імені двох авторів статті приношу свої вибачення виробникам за можливу певну вільність у написанні тексту.

Не згодні з нами? Чи є що додати з особистого досвіду? Пишіть у коментарях, ми обов'язково доповнимо та доопрацюємо статтю для об'єктивності інформації.

Коментарі

Купив в 2023 у офіційного дилера (Анжіо) дві водяні рушникосушарки Mario різних моделей. Через пів року експлуатації в приватному будинку (система обратки) обидві сушарки потікли, причому в декількох місцях. Після зняття і огляду труб із середини виявилось шо величезна кількість іржі на внутрішніх стиках пайки/зварки. Висновок, данний тест немає нічого спільного з надійністю врушникосушарок Маріо, оскільки слабке місце не матеріал труб, а якісь виробництва.

То який надійніший ларіс чи маріо?

Електричний Маріо пропрацював 2 дня((( В регуляторі щось замкнуло й згорів. Не раджу нікому!

Doctor, спасибо за мнение. Но, есть пара нюансов:
1. Да, это действительно два самых "раскрученных" производителя в Украине и на тот момент мы сотрудничали только с этими двумя производителями, поэтому о других ничего не могли написать.
2. Это не заказная статья, по той причине, что есть сравнения характеристик изделий и они не в пользу Ларис. Как только Ларис увидел эту статью, сразу поставил перед выбором: или статью удалить или прекращает с нами сотрудничество. Мы выбрали второй вариант. Зачем так делать, если ты "номер один" и боишься критики?
3. Про видео согласен.

БiльшеМенше

...іще добавлю... Виробників є багато, але в цій явно замовленій статті чомусь Маріо порівнюють лише з Ларіс... З цього логічно виходить, що Ларис є одним кращих на ринку (або й найкращим), якщо саме їх вважають найсерйознішим конкурентом...а Маріо мріє досягти такого ж рівня... Але досягати цього потрібно якістю і технічним рівнем, дизайном, а не таими дискредитуючими статтями. ...а в ролику тому, на любій колбі можна що хоч написати...ніхто нічого не перевірить...

Явна антиреклама проти Laris... Я з Вінниці, тут їх виробництво. Не знаю, чи перехвалений Маріо, але Laris точно не гірший. В цього бренду найкраща репутація ! ...займаюсь монтажем сантехніки, з Laris давно і добре знайомий, жодних нарікань, ні при монтажу, ні при експлуатації ! Не люблю писати, але мусив, бо обурила ця явна заказуха...

Евгений, не просто был на заводе - но и работал, только не у Ларис и не у Марио. Так, что знаю в их производстве довольно много. Относительно вилки - прочитайте три предыдущих комментария. Остальные Ваши пункты оспаривать не хочу, а хочу поблагодарить за мнение и время потраченное на написание комментария

Судя по отзывам: антиреклама против Laris. Таблица сравнения составленна от фонаря .Вы хоть на одном из заводов были, процесс производства видели, труба скорее всего вся Тайвань . Лично я,продал тысячи полотенчиков Laris ,и водяных и электро, и не один не порекомендовать от токов "Фуко". А вилка -регулятор турецкого производства- это самая надежная штука,хотя и не всегда удобная в труднодоступных местах, как например за стиралкой. По факту скажу как профессионал занимающийся продажей полотенчиков разных украинских производителей уже 20 лет, что у каждого из них разная конструкция,разная цена , разный ассортимент и контингент покупателей!!!

БiльшеМенше

Здравствуйте, Александр! Раньше в электрических полотенцесушителях компании "Марио" действительно использовался фазовый регулятор напряжения. В процессе постоянного улучшения качества продукции, качество комплектующих также улучшалось. На сегодняшний день в продукции компании используется собственная разработка, симисторный регулятор мощности с цифровым управлением, принцип работы которого позволил с запасом пройти испытания по электромагнитной совместимости как в Украине, так и в Европе. Что касается нагревателя, то в производстве действительно применяется нагреватель производства КНР, зарекомендовавший себя с наилучшей стороны в подобных изделиях европейских производителей. Нагреватель сертифицирован согласно европейским нормам и прошел проверку внутренними и независимыми тестами. В целом, качество электрических полотенцесушителей компании "Марио" также подтверждается сертификатами СЭС Украины (https://mario.ua/upload/mario-certificate-of-conformity.jpg) и Европейского сертификационного центра (https://mario.ua/upload/RAY-certificate-of-conformity.pdf).

БiльшеМенше

Александр, есть информация, что регуляторы на вилке и нагревательный кабель сделаны в Турции. Хотя, может Китай делает для Турции, а Турция экспортирует их в Украину под видом собственного производства...

Написати відгук