Заземлення рушникосушки

27.03.2015
Виталий, Eskimo
Заземлення рушникосушки

Заземлення сушки для рушників - як захист від блукаючих струмів і електрохімічної корозії. Для чого це потрібно і як заземлити сушки для рушників з нержавійки ми пояснимо в цій статті.

Пояснення простою людською мовою

Проблема корозії змішувачів і сушки для рушників полягає в тому, що у вас пластикові труби до них підходять, а стояк в будинку - з металевих труб. Металеві труби всі заземлені, у нових будинках через систему вирівнювання потенціалів, у старих – у підвалі до контуру заземлення. Ви при використанні пластикових труб розриваєте металозв'язок між трубами стояка і металевим змішувачем або сушки для рушників. Отже потенціал розриваєте, на стояку у вас один – земля, на рушникосушителі – інший. Називається – різниця потенціалів. Між різними потенціалами з'являється що? Струм, - за умови появи між ними провідника, а таким провідником і є вода, що тече по трубах. При русі води трубами відбувається мікро тертя різних середовищ - води та металу, а при терті виникає що? Пам'ятаєте ебонітову паличку? Правильно – напруга, тобто. потенціал, що в стояку дорівнює потенціалу землі (заземлено), а той, що в рушникосушителі - висить на ньому сам по собі, а через воду між різними потенціалами і виникають блукаючи струми, і як наслідок - корозія. Вода, абсолютно точно, має відмінну струмопровідність.

За нашим досвідом, найкраще протистоять блукаючим струмам рушникосушки маріо , з цієї нагоди ми даруємо знижку 10% на будь-яку водяну модель.
При оформленні замовлення просто введіть промо-код mario10 і отримайте знижку 10%.

ВСЕ що вам ТРЕБА ЗРОБИТИ - забезпечити надійний металевий зв'язок між трубами стояка і металевими кінцевими пристроями (змішувачем, сушки для рушників). Простіше кажучи - заземліть свій сушка для рушників на металеві труби стояка, потенціал вирівняється і струму нізвідки і нікуди буде текти.

корозія сушки для рушників

Що таке блукаючі струми та причини їх виникнення науковою мовою

Причини виникнення в системі опалення та водопостачання блукаючих електрострумів дуже різні - починаючи від відсутності або неправильного заземлення електроприладів, безпосередньо пов'язаних зі стояком рушникосушарки, таких як пральна машинка, електромагнітний фільтр, циркуляційний насос, закінчуючи близькістю залізниці та трамвай.

Блукаючі струми виникають не тільки через зовнішні, а й через внутрішні джерела, а саме у зв'язку з коротким замиканням. Теоретично при правильному будівництві коротких замикань у системі не повинно бути, але на практиці виходить по-іншому. У якихось місцях зварювальне з'єднання замінюють на звичайні згони або змінюють шмат труби на металопласт, тому виникають блукаючи струми, і все це призводить до електричної та електрохімічної корозії.

Коли весь стояк складається з металевих труб, а в квартирах їх замінюють на пластикові, виникають блукаючи струми через різні види труб. Все це відбувається тому, що всі металеві труби під час будівництва заземлені. У нових будинках, наприклад, заземлення відбувається через систему рівняння потенціалів, а в старих у підвалах — за контуром заземлення. А при встановленні пластику цей металозв'язок між трубами і рушникосушителем нівелюється, і з'являються блукаючі струми. Отже, розривається вже існуючий потенціал: виходить, що на стояку він буде один, а на сушки для рушників — інший.

Ще однією поширеною причиною виникнення електрокорозії є різниця потенціалів двох різних матеріалів у безпосередній близькості один від одного, особливо чорної та нержавіючої сталі.

Також, шкоду цій сантехніці завдають блукаючі струми, які виникають у разі поганої ізоляції проводки обриву мережі, якщо хтось (може навіть на іншому поверсі багатоквартирного будинку) підключає нульовий провід від електромережі на систему опалення з корисливою метою. Також, можливо, пошкодження, якщо заземлення зроблено на систему опалення. Місце, де заряд проникає в корпус сушки для рушників, піддається хімічній реакції: вона неминуче і веде до псування виробу. Вирішують ці проблеми заземленням сушки для рушників або зрівнюванням потенціалів.

Перш, ніж купити водяний рушник ознайомтеся з цією статтею, це буде корисно дізнатися до того, як ремонт у ванній кімнаті буде закінчений.< /p>

Як заземлити сушарку для рушників?

На жаль, заземлення не панацея і не дає 100% гарантії того, що сушка для рушників не потече, але у нас є ще одна можливість захисту виробу - полімерне покриття сушки для рушників

Сушарка підключена до системи опалення через металопластикову трубу (схема нижче). Справа в тому, що металопластикова труба має всередині алюмінієвий шар, який проводить струми, але в місці підключення фітинга буде розрив електричного ланцюга. Тому його потрібно заземлювати на стояк ГВП або контур заземлення.

Заземлення сушки для рушників

Схеми заземлення для полімерних стояків.

Електричний сушка для рушників за умовчанням передбачає, що підключатися даний пристрій буде до розетки має заземлення.

Для заземлення водяного сушки для рушників з нержавійки послідовність дій така:

  1. Об'єднуємо мідним провідником з перетином не менше 2,5 кв.мм усі металеві деталі у ванній.
  2. Робимо заземлюючу перемичку: з'єднуємо провідник і провід на розподільчому щитку .
  3. Провід заземлення закріплюємо на трубу сушки для рушників спеціальним хомутом.

Простіше кажучи, потрібно заземлити сушарку для рушників до металевих труб стояка або заземлюючого контуру.


Система вирівнювання потенціалів

Відео

На каналі YouTube В'ячеслав Янкевич опублікував кілька хороших відео про те, як заземлити рушникосушка. Нижче ми наводимо два з них.



Коментарі

я уже поменял этих полотенцесушителей 6 штук ставил и с покрытием и без покрытия и разных производителей . не чего не помогло ! пока в интернете не наткнулся на медные полотенцесушители позвонил и рассказал о проблеме привёз к ним в офис старый пробитый токами полотенчик и они мне сделали по моему образцу мне медный новый полотенцесушитель и даже в цвет попали (поэтому я вам советую ******* ) я не рекламирую а помогаю вам избавится от проблемах с блуждающими токами
Татьяна,

1) если в ванной комнате есть заземляющий контур или система уравнивания потенциалов, то достаточно медный провод с сечением 2,5 мм.кв подключить специальным хомутом к полотенцесушителю, а другой конец - к контуру.

2) Если контуров нет, можно использовать заземляющий провод в розетке (помните о безопасности). Штробить стену не нужно, проводник пустить как можно эстетичнее.

3) Если пунктов 1 и 2 нет, можно попробовать вставить магниевый анод.

4) Или заменить полотенцесушитель на бесшовный змеевик.

5) Если ничто не получится, тогда только электрический полотенцесушитель без подключения к системе отопления.

К сожалению, заземление - не панацея и все равно полотенцесушитель может давать течь в очень агрессивных составах воды.
У меня сейчас такая проблема, водяной полотенцусушитель меняю в 4 раз , как заземлить его? Как провести провод , неужели опять ремонт ? Если ли какой то выход не долбить стенку и плитку новую?
После слов, что вода превращается в серную кислоту, дальше можно не читать. Написано школьным неучем... Хотя само явление есть и вполне физическое.
Владимир,

Источников блуждающих токов может быть очень много и заземление не всегда решает эту проблему. У электриков есть бесконтактный амперметр, которым можно проверить наличие токов в системе. Как дополнительный вариант защиты полотенцесушителя, можете попробовать вставить магниевый анод - у нас есть статья на сайте с инструкцией на этот счет. И да, на стойке наиболее удаленной от стояка, пробоев в разы больше, чем на прилагающей. Причина такого поведения нам пока не известна.
Наблюдаю и думаю. Первые места микродефектов появились после 7-8 месяцев эксплуатации нового полотенцесушителя. Сначала в двух-трех местах. Вид полностью совпадает с фото в статье. Первая мысль-дефекты изготовителя. Посмотрев материалы в интернете, увидел аналогичные фото. Переговорил с изготовителями и получил технически обстоятельный ответ. От изготовителя, поскольку еще не истек год гарантии, даже получил предложение прислать изделие для ремонта. Не воспользовался. Наблюдаю дальше. Одни микроотверстия "затягиваются", другие возникают. Полотенцесушитель стоит на протоке подачи горячей воды в ванную. Трубы металлические , контакт со стояком долженг быть нормальным. Дом многоэтажный. Есть дополнительный гальванический контакт между вводом горячей и холодной воды. Полотенцесушитель - "лесенка". Наблюдая заметную разницу при возникновении "пробоев" металла - в левой половине их значительно больше ( в десятки раз). После детального осмотра после 1,5 лет эксплуатации следует, что изделие ского нужно будет менять. На месте микроотверстий образуются реальные дефекты воронкообразной формы. Это уже серьезно. Все дефекты образуются в местах сварки нержавеющих труб. Как уже писал, в правой части дефектов 3-4 , в левой - даже считать не хочу, очень много. Полуторагодичный эксперимент показал, что разрушение изделия идет стабильно и самостоятельно не прекращается.
Написати відгук